Bir Varmış Bir Yokmuş
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir Varmış Bir Yokmuş

Bir Varms Bir Yokmus Dizisi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

onur ünsal-biyografi

YazarMesaj
macar
Admin
macar

onur ünsal-biyografi Empty
MesajKonu: onur ünsal-biyografi   onur ünsal-biyografi Icon_minitimePtsi Eyl. 08, 2008 3:41 pm

Onur Ünsal
Doğum Yeri : İzmir
Doğum Tarihi : 1985

Oyunculuk kariyeri yapmaya erken yaşlarda karar veren Ünsal, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı üçüncü sınıf öğrencisi. Son olarak Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay tarafından kurulan Oyun Atölyesi'nde Azrail'in Gözyaşları adlı oyun olmak üzere, bir çok sahne prodüksiyonunda rol aldı. Onur Ünsal'ın Eğreti Gelin filmindeki rolü, ilk sinema denemesi.

Ağustos'ta 20 yaşında olacak Ünsal, İzmir doğumlu. Pardon, Karşıyaka! Babası mimar, annesi beden eğitimi öğretmenliğinden emekli olmuş. Annesinin eskrim şampiyonluğu olduğunu da söylüyor: "Eskrim öğrendiğim ilk gün, hadi anne dediğimi hatırlıyorum da, bir daha yapmaktan vazgeçtim" diyor gülerek. Bir ağabeyi var. Çakabey Koleji'nin ilk sınıfında sahneye çıkıyor. Beşinci sınıfta İngilizce bir oyun oynuyorlar ve "Herkes aa filan yapınca ben de bir şey oluyor diye meraklandım tiyatroya" diyor. Merak Avni Akyol Koleji ve İzmir ****** Anadolu Lisesi'ne giderken de tam gaz devam ediyor. "Ortaokulda tiyatro yapalım diye koşturduk durduk okulda. Bornova Belediye Tiyatrosu vardı, oraya girdim. Oyunlar yaptık, tiyatrodan ayrılıp kendi başımıza Haldun Taner kabareler koyduk. 14-15 yaşlarındaydım. Okulda Grease müzikalini yapmıştık. Tabii hepsi çok kötü oldu ama annemler izliyordu, bilet de alıyorlardı". Ayrıca yakın arkadaşlarıyla evden dekor, kostüm kaçırmak da eylemleri de var. Lise ikideyken İstanbul'a geliyor aile. Onur da Vefa Lisesi'ne. "Bırakın okulu, şehirde tek kaldım. Küçük çaplı travma, hiç ısınamadım şehre. Bir buçuk sene okudum, lise sonda kantine indiğimde 'Sen yeni misin?' diyorlardı. En arkada oturur, kitap okurdum". Kitaplar konservatuvar için okunuyor elbet. Fakat giriş sınavı tam bir facia. "Wagner kimdir diye sordu Haldun Dormen. Ben ne dedim? Yazar! Türk yazar sayar mısın dediler. Sayarım dedim, kaldım. Oyununu oynadık, Aziz Nesin de ya! Sultanahmet'te ne var dediler. Köfteci vardı hocam dedim. Yerler de taşlık taşlıktı". Ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na alınmış! "Ben her zaman heyecanlı ve istekliydim, yetenekten bahsetmiyorum, çalıştım. Bu istek insanların hoşuna gidiyor" diyor sevimli sevimli. Şimdi üçüncü sınıfta. Bir yandan da Oyun Atölyesi'de oynuyor, "Azrail'in Gözyaşları"nda. Oyun Atölyesi'nin seçmelerine hazırlanan bir arkadaşına yardım amaçlı gittiği seçmelerden seçilerek çıkmış. Bir reklam filminde, bir de "Tatlı Hayat"ın bir bölümünde boy göstermişliği var. Şimdi Kadıköy'de ev arkadaşıyla yaşıyor. Sinemayı deli gibi seviyor ve izliyor. Tamam korsan alıyor ama ne yapalım, o öğrenci! Ayrıca Türkçe rap'e bayılıyormuş. Bir de "Elim piyanoya basar, bir iki darbukayı tutturur". Unutmayalım, babasıyla karşılıklı oynamak gibi bir hoşluk da olmuş. Demek ki genler babadan. "Babam çok meraklı; amatör olarak kavanozda duran reçel taklidi yapayım der hep. İstanbul'a geldikten sonra onlar bir tiyatro kurdular. Kendi arkadaşları, mimar, fotoğrafçı, ahşap atölyesi olan biri vs. Parodiler yazıp oynuyorlardı. Bana hadi dedi, ben de tamam dedim, Muammer Karaca'da parodilerde babamın oğlunu oynadım..."

onur ünsal-biyografi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-